26 września 2022

piotrsaul.pl

Artyzm i sztuka w pigułce

Jakie są różne techniki malarskie?

Istnieją dwie główne techniki malarskie: malarstwo olejne i malarstwo akrylowe.

Malarstwo olejne jest częścią historii sztuki. Wszyscy wielcy malarze używali tej techniki, aby stworzyć swoje najlepsze dzieła sztuki. Van Gogh, Rembrandt czy Leonardo da Vinci używali malarstwa olejnego do malowania żywych modeli lub natury. Farba olejna jest gęsta i tłusta. Wymaga długiego czasu schnięcia pomiędzy kolejnymi warstwami, a jej siła krycia jest bardzo ważna. Pierwsza warstwa farby powinna być rozcieńczona olejkiem terpentynowym lub terpentyną, a następnie każda kolejna warstwa powinna być coraz bardziej tłusta, a więc coraz mniej rozcieńczona. Z czasem nauczysz się nakładać glazurę, malować alla prima, robić cienie czy drapać farbę.

Jak widać, malarstwo olejne wymaga doświadczenia i nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie malowania, ponieważ ryzykujesz utratę chęci do malowania. Aby nauczyć się malować, radzimy zacząć od farby akrylowej. To nie jest farba tylko dla dzieci, możesz być tego pewna. Malarstwo akrylowe to inna nazwa nadana technice akwarelowej. Została ona opracowana w latach 30-tych XX wieku przez artystów takich jak Andy Warhol, który był jej pionierem.

Składająca się z tradycyjnych pigmentów farba akrylowa mieszana jest z żywicą syntetyczną. Schnie znacznie szybciej niż farba olejna i pozwala uzyskać prawie podobne rezultaty w zależności od zastosowania. Aby się doskonalić, najlepiej zacząć od narysowania krowy, narysowania twarzy lub namalowania kwiatów farbą akrylową, która jest dużo łatwiejsza w użyciu. Potem przyjdzie czas na pogłębienie wiedzy i naukę malowania farbami olejnymi. Ale pamiętaj: tylko dzięki praktyce będziesz w stanie poprawić swoje techniki rysowania i stać się bardziej kreatywnym.

Czy mogę nauczyć się malować przez internet?

Internet jest doskonałym narzędziem do wzbogacania kultury artystycznej. Nauka rysowania jest w zasięgu każdego z nas. Ale czy można nauczyć się malarstwa abstrakcyjnego, rysunku, malowania pejzażu lub rysowania ludzkiego ciała przez internet?

Byłbyś zaskoczony liczbą platform, które oferują darmowe lekcje rysunku i darmowe kursy, aby nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa. Ale pamiętaj, że nie zostaniesz malarzem oglądając filmy lub czytając teoretyczne lekcje w internecie. Rysowanie portretu, malowanie pejzażu czy obrazu abstrakcyjnego wymaga oczywiście techniki, ale także, i przede wszystkim – praktyki.

Jakie są korzyści z nauki malowania w internecie?

Otrzymuj lekcje malarstwa wtedy, kiedy naprawdę chcesz, bez żadnych ograniczeń.
Możesz wybierać tematy, które lubisz.
Jesteś odpowiedzialnym za swój trening i postępy.
Uczysz się gdziekolwiek chcesz!

Sztuka jest czymś bardzo osobistym i ucząc się samemu, bez nauczyciela, będziesz mógł rozwijać swoją wyobraźnię bez ograniczeń. Internet służy jako wsparcie i osobiste wzbogacenie.