26 września 2022

piotrsaul.pl

Artyzm i sztuka w pigułce

Jak malować farbami olejnymi?

Wybierając temat do malowania, najlepiej jest przyjąć jako punkt odniesienia model nieożywiony, aby w każdej chwili móc do niego wrócić bez modyfikacji. Możesz czerpać odniesienia z wielu rzeczy wokół siebie: od przedmiotów w Twoim domu po drzewa lub naturę. W naturze występują fascynujące kształty takie jak rośliny, kwiaty czy gra światła i koloru. W kuchni znajdziesz owoce, słoiki i naczynia, które posłużą Ci jako źródło inspiracji. Możesz również rysować portrety lub zwierzęta, wszystko zależy od tego, co lubisz i chcesz robić.

Aby nauczyć się malować jako hobby, istnieją oczywiście kursy malarstwa w szkołach artystycznych lub stowarzyszeniach. Są to zazwyczaj zajęcia grupowe lub jeśli są to zajęcia indywidualne, ceny są zazwyczaj dość wysokie. Można jednak brać prywatne lekcje rysunku i malarstwa bez rozbijania banku. Ale dlaczego warto brać prywatne lekcje malarstwa?

Elastyczność: zajęcia mogą odbywać się w Twoim domu, w domu nauczyciela lub za pośrednictwem kamery internetowej, sam wybierasz, co Ci najbardziej odpowiada!

Jeśli chodzi o dostępność: harmonogramy są mniej restrykcyjne i bardziej dopasowane do Twojego planu zajęć niż zajęcia w szkole artystycznej.

Z powodu braku szkół artystycznych: możesz mieszkać w mieście, w którym nie ma szkół artystycznych ani stowarzyszeń.

Aby przygotować się do egzaminu: kiedy chcesz przygotować się do egzaminu wstępnego, aby dostać się do dużej szkoły artystycznej, będziesz potrzebował spersonalizowanego wsparcia, aby przygotować się i rozwijać się w szybkim tempie pod okiem profesjonalisty. Tak więc, na prywatnych lekcjach malarstwa będziesz miał pełną uwagę nauczyciela, który skupi się wyłącznie na Twojej nauce. Postępy będą szybsze, a program będzie dostosowany do Twoich życzeń, potrzeb, mocnych i słabych stron.

Jak malować farbami olejnymi?

Choć malarstwo olejne jest z pewnością bardziej skomplikowane, nie jest to bynajmniej niemożliwe. Z pewnością, w rzeczywistości, jeśli nigdy wcześniej nie malowałeś, twoje pierwsze pociągnięcia pędzlem będą bardzo różne od tego, co sobie wyobrażasz, ale jak wszystko inne, z praktyką będziesz stawał się coraz lepszy i lepszy.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, aby móc malować w oleju, jest znalezienie miejsca, w którym będziesz mógł urządzić swoje studio malarskie. Pamiętaj, że musi to być miejsce dobrze wentylowane, gdyż olej ma silny zapach, oraz oświetlone. Farba olejna jest tłustą substancją składającą się z serii kolorowych pigmentów, które zostały rozpuszczone w oleju. Ze względu na oleistość, jej suszenie różni się od innych technik, ponieważ odbywa się poprzez utlenianie: w kontakcie z powietrzem zachodzi reakcja chemiczna, która sprawia, że farba twardnieje. Dlatego wolniej schnie. Niewątpliwie doświadczenie zdobędziesz wraz z praktyką, więc zacznij malować.