3 grudnia 2022

piotrsaul.pl

Artyzm i sztuka w pigułce

Gdańskie atrakcje – Narodowe Muzeum Morskie

Na terenie tak pięknego miasta, jakim jest Gdańsk, każdy z nas znajdzie dla siebie moc atrakcji. Cenne skarby architektury oraz muzea sprawiają, iż wycieczki po stolicy Trójmiasta dla wszystkich turystów stają się niezwykłą przygodą. Gdzie warto się wybrać?
Jedną z tych placówek muzealnych, których w trakcie zwiedzania Gdańska nie można pominąć, jest Narodowe Muzeum Morskie. Placówka ta może się pochwalić ciekawą ekspozycją, dzięki której można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat żeglarstwa i rybołówstwa. To muzeum to wyjątkowa atrakcja dla każdego miłośnika morza oraz dla tych, którzy chcą poznać dzieje polskiej gospodarki. Narodowe Muzeum Morskie może się też pochwalić XV-wieczną bramą morską, czyli popularnym Żurawiem.

Jak malować farbami olejnymi?

Jest to najstarszy dźwig portowy w Europie, zatem ogromne zainteresowanie tym zabytkiem nikogo dziwić nie powinno. Spichlerze na Ołowiance są kolejnym oddziałem muzeum, a urządzona tu ekspozycja poświęcona jest polskim podróżnikom oraz morskiej archeologii. Kusi też Ośrodek Kultury Morskiej, znany z modeli statków oraz żaglowców. W Kątach Rybackich można z kolei zwiedzić tak ciekawy oddział Narodowego Muzeum Morskiego, jakim jest Muzeum Zalewu Wiślanego. W tej placówce skupiono się na historii szkutnictwa oraz rybołówstwa. Ciekawym oddziałem może się tez pochwalić leżący nad królową polskich rzek Tczew, znany z Muzeum Wisły oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków. Muzeum Rybołówstwa w Helu i Dar Pomorza W Gdyni to kolejne atrakcje, dzięki którym ta placówka muzealna cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród zwiedzających.

1 komentarz

Dodaj komentarz