,

„Obrazy Stereo” we wrocławskiej Galerii Otwartej – zapowiedź

Zarezerwujcie w kalendarzach drugą sobotę marca – już za kolka dni o godzinie 19.00 wernisaż kolejnej wystawy prac, tym razem malarstwa, rzeźb i obiektów, w Galerii Otwartej we Wrocławiu. Jest to projekt przekrojowy – na ekspozycję złożą się dzieła powstałe w latach 2011-2016. Nie zabraknie również małych formatów! Poniżej znajdziecie szczegółowe informacji dotyczące wydarzenia.

PIOTR SAUL: OBRAZKI STEREO /malarstwo, rzeźby i obiekty
Wystawa malarstwa, rzeźb i obiektów Piotra Saula „Obrazki stereo”
Wernisaż: 12.03.2016, g. 19.00
Wystawa potrwa do końca kwietnia 2016
Galeria Otwarta, Czekoladowa 5-22 (Aleja Bielany), Bielany Wrocławskie

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/813497818755672

Na wystawie pojawi się projekt Rzeźbiarsko Malarski współtworzony przez Tomasza Bogdanowicz

Partnerem wydarzenia jest ASP im. E.Gepperta we Wrocławiu

Piotr Saul należy do generacji artystów kontynuujących w swojej działalności twórczej linię wyznaczoną przez kierunki postmodernistyczne: pop art, neodadaizm, neofowizm i Nową Ekspresję. Jego artystycznymi idolami pozostają więc twórcy neowangardowi, którzy dokonując wielkiego odwrotu skierowali sztukę na nowe tory.

Wychodząc od inspiracji ponowoczesnym malarskim buntem, Saul pozbawia sztukę pietyzmu, oferując w zamian dobrą zabawę i zwykłą radość w odbiorze tworzonych przez niego kolorowych obrazków. Jak przystało na twórcę wychowanego we wczesnych latach 90. malarz czerpie pełnymi garściami także ze street artu, popkultury i sztuki komiksu. Dzięki temu w twórczy sposób reinterpretuje dokonania swoich postmodernistycznych mistrzów. Agresję neoekspresjonizmu zastępuje afirmacją życia, a brudną, prowokacyjną estetykę, filtrem fantastyki i iluzoryczności. W obszarze malarstwa, Saul pozostaje zatem cały czas bezpardonowym kuglarzem. Klasyczną technikę na płótnie uzupełnia plastikowymi „ready mades”, elementami z żywicy epoksydowe czy fragmentami wyciętymi z gazet. W poszukiwaniu optymalnej dla siebie techniki malarz w efektowny sposób łączy farby olejne ze sprejem, markerami, folią w płynie, pigmentami fluorescencyjnymi, farbami do tkanin czy szkła.

„Obrazki stereo” będą prezentacją prac, których medialna różnorodność oraz estetyczna złożoność ilustrują fascynację malarza samplowaniem, multiplikowaniem, eksperymentowaniem z malarską formą i rozwijaniem klasycznego artystycznego warsztatu. Wystawa obejmować będzie malarstwo, obiekty i rzeźby, w których dominują zgrzytliwe zestawienia kolorów, ekspresyjny sposób opracowania oraz odważne przeciwstawienie symetrii i nieregularności, piękna i antyestetyki, kiczu i wytworności.

„Efektem jego nieskrępowanej, artystycznej wyobraźni są płótna ukazujące często absurdalno- surrealistyczne sceny, przywodzące na myśl wizualne rezultaty gry w wybornego trupa. Każdy z elementów zdaje się być częścią odrębnego świata, pokłosiem cudzej fantazji, tworząc ostatecznie trudną do rozszyfrowania kakofonię obrazów”.

Cover BIG

Patroni medialni:

Rynekisztuka.pl
TuWrocław.com
Kultura Natychmiastowa
Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej
Doba lokalnie
Fuss Magazyn
InfoArt24
Radio Luz